top of page

Nem okoz válságot a Fed kamatemelése a feltörekvő gazdaságokban


Londoni pénzügyi elemzők szerint csekély a valószínűsége annak, hogy az amerikai jegybank feladatait ellátó Federal Reserve kamatemelési ciklusának decemberre várt kezdete rendszerszintű pénzügyi válságot okoz a feltörekvő térségben, bár a csoporton belül vannak sebezhető gazdaságok.

Brutális: Amerikában most csak megújuló energiás erőmű épül. Az újonnan épített, áramtermelő erőművi beruházások 98 százaléka fütyül arra, hogy este nem süt a nap, és van, hogy nem fúj a szél. Ez Amerika. Bővebben a HVG.HU gazdaság rovatában.

Szegények és gazdagok: egyre kisebb a magyar középosztály. 2013 és 2014 között - immáron második éve - tovább nőtt az egy főre jutó jövedelmek összege Magyarországon, az életszínvonal azonban nem minden társadalmi réteg esetében javult ugyanúgy, írja a Portfolio.hu. Tavaly a középosztály és az alsó társadalmi rétegek bevételei nőttek a legnagyobb ütemben, de azért ez ne tévesszen meg senkit: 2010 óta a felső egymillió jövedelme bővült a legjobban, konkrétan négyszer olyan gyorsan, mint az alsó egymillió emberé. Bár a növekedésnek örülhetünk, a nettó jövedelmek reálértéken még mindig nem érték el a válság előtti szinteket. Az elmúlt öt év legaggasztóbb jelensége pedig a társadalmi csoportok erősödő jövedelmi polarizációja: miközben a középosztály aránya csökkent, a felső és felső-közép, illetve az alsó jövedelmi rétegek súlya nőtt a népességen belül. Ami pedig a területi egyenlőtlenségeket illeti, továbbra is főváros régiója a leggazdagabb, ám rendkívül gyors felzárkózást láthattunk a három dunántúli régióban.

Lázár János szerint a magyar vállalkozó a kormány fő szövetségese, erről ír az Ületrész.hu

A magyar kormány legfontosabb szövetségese az a magyar vállalkozói közösség, amely képes önmagát eltartani és másoknak munkát adni - mondta Lázár János, a Miniszterelnökséget vezető miniszter pénteken a Vállalkozók napján. Az eddiginél jóval több uniós forrást nyitnak meg a kkv-k előtt az új elszámolási ciklusban, de nagy kérdés, hogy mi lesz a magyar gazdasággal 2020 után, amikor az uniós források elfogynak.

Legutóbbi bejegyzések
Archív
bottom of page